MINI Countryman

NOWE HYBRYDOWE MINI COUNTRYMAN.

MINI Countryman

Oszczędność czy bogactwo wrażeń?

Nie musisz wybierać. Nowe MINI Countryman Hybryda Plug-In ma przestronny bagażnik, który pomieści wszystkie Twoje potrzeby, napęd ALL4, zapewniający dziką przyjemność z jazdy i hybrydowy PLUG-IN, który nie tylko zadba o Twoją kieszeń, ale też pozwoli w ciszy doświadczyć niespotykanych wrażeń. Połączenie silnika benzynowego z elektrycznym PLUG-IN doskonale równoważy moc i wydajność, pozwalając Ci korzystać z tego, co najlepsze w obu rodzajach napędów. Zastanawiasz się, jak cisza może sprawiać, że chce się krzyczeć z radości? Musisz doświadczyć tego w nowym MINI COUNTRYMAN z hybrydowym napędem PLUG-IN. Serdecznie zapraszamy do naszego salonu na jazdę próbną.

Ładowanie MINI Countryman

HYBRYDA BEZ KOMPROMISÓW.

MINI Cooper SE Countryman ALL4 to idealne połączenie tego, co najlepsze w obu światach energii, z klasycznymi właściwościami terenowymi i napędem ALL4 do jazdy poza miastem. Oś przednia napędzana jest silnikiem benzynowym, tylna – elektrycznym. Do codziennej jazdy po mieście używasz napędu elektrycznego, a na dłuższe weekendowe wypady przechodzisz na benzynowy lub korzystasz z obu. Kiedy mocno dodasz gazu, MINI automatycznie wykorzysta oba silniki, aby przenieść na drogę całą swoją moc 220 KM. Do 100 km/h rozpędza się w 6,8s. W trudnych warunkach, inteligentny napęd ALL4 automatycznie włączy obie osie. Rozsądne, a jednocześnie tak typowe MINI.

Wtyczka do ładowania

CZYM JEST HYBRYDA PLUG-IN?

Samochody hybrydowe mają zarówno silnik spalinowy, jak i elektryczny. Klasyczna hybryda ładuje silnik elektryczny na dwa sposoby, ale tylko w trakcie jazdy – korzystając z energii kinetycznej oraz pracy silnika spalinowego. W hybrydzie typu plug-in jest jeszcze jedna dodatkową możliwość - ładowanie przez gniazdko elektryczne. W MINI Countryman SE benzynę tankuje się z tyłu po prawej stronie, a z przodu po lewej – prąd. Zasadniczą różnicą wyróżniającą hybrydę typu plug-in jest możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym. Kierowca ma pełną kontrolę nad wykorzystaniem obu silników, w dogodnym dla niego momencie. Do jazdy po mieście i na krótkich dystansach może poruszać się tylko na napędzie elektrycznym, a na dłuższych trasach wykorzystać oba silniki, które połączone, dają moc 220 KM.